Chlorek magnezu 1000kg (1 paleta)

Dostępność: chwilowy brak
Cena: 2 546,10 zł 2546.10
Cena netto: 2 070,00 zł
ilość paleta
dodaj do przechowalni

Opis

Chlorek magnezu (w postaci białych płatków) ma właściwości higroskopijne, w kontakcie z powietrzem pochłania wilgoć z otoczenia. Również podczas tego procesu wytwarza ciepło. Jego pH jest obojętne lub lekko zasadowe. Jest biodegradalny.

Po rozsypaniu na nawierzchnię wytwarza ciepło, które topi wokół siebie lód i śnieg. Następnie chlorek magnezu pochłania wilgoć z otoczenia. Mieszając się z rozpuszczonym lodem/śniegiem tworzy roztwór, który zamarza w niższych niż sól drogowa temperaturach. Nie jest tak szkodliwy dla środowiska jak sól drogowa, nie niszczy roślin, nie przebarwia powierzchni.

Chlorek magnezu można mieszać z chlorkiem sodu lub piaskiem w proporcji 1:2-5. Taka mieszanka  topi lód i śnieg pozostawiając ulice czarne i wolne od śliskości. Mieszanka likwiduje gołoledź, lodowicę, cienkie warstwy ubitego lub zlodowaciałego śniegu, pozostałości świeżego opadu śniegu po przejściach pługów. Zapobiega również przymarzaniu śniegu do nawierzchni. Stosowanie chlorku magnezu zwiększa bezpieczeństwo na drogach podczas zimy.

Chlorek magnezu może być sypany na: chodniki, schody, deptaki, wejścia do budynków wykonane z różnych powierzchni: bruku, granitu, gresu, asfaltu, betonu itp.

Wzór chemiczny: chlorek magnezu sześciowodny Mg Cl2 6H2

Zdjęcie jest poglądowe, opakowanie może się różnić ze względu na dostawy od różnych producentów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl