Chlorek wapnia 1000kg (1 paleta)

Dostępność: jest w magazynie
Wysyłka: do 48 godzin
Cena: 3 198,00 zł 3198.00
Cena netto: 2 600,00 zł
ilość paleta
dodaj do przechowalni

Opis

Chlorek wapnia dwuwodny (w postaci białych płatków) ma właściwości higroskopijne, w kontakcie z powietrzem pochłania wilgoć z otoczenia. Również podczas tego procesu wytwarza ciepło. Jego pH jest obojętne lub lekko zasadowe.

 

Po rozsypaniu na nawierzchnię szybko wytwarza ciepło, które topi wokół siebie lód i śnieg. Następnie chlorek wapnia pochłania wilgoć z otoczenia. Mieszając się z rozpuszczonym lodem/śniegiem tworzy roztwór, który zamarza w niższych niż sól drogowa temperaturach. Chlorek wapnia najskuteczniej topi lód i śnieg do -30°C podczas, gdy sól drogowa do temperatury – 6°C. Nie jest tak szkodliwy dla środowiska jak sól drogowa, przy prawidłowym stosowaniu nie niszczy roślin, nie przebarwia powierzchni.

 

Chlorek wapnia można mieszać z chlorkiem sodu lub piaskiem w proporcji 1:4-6. Taka mieszanka uszarstnia i topi lód i śnieg pozostawiając ulice czarne i wolne od śliskości. Mieszanka działa do -30 st. C i likwiduje gołoledź, lodowicę, cienkie warstwy ubitego lub zlodowaciałego śniegu, pozostałości świeżego opadu śniegu po przejściach pługów. Zapobiega również przymarzaniu śniegu do nawierzchni. Stosowanie chlorku wapnia zwiększa bezpieczeństwo na drogach podczas zimy.

 

Może być również sypany na: chodniki, schody, deptaki, wejścia do budynków wykonane z różnych powierzchni: bruku, granitu, gresu, asfaltu, betonu itp.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl